Yaşam Alanlarında Doğallığın Büyüsü

Yaşam alanlarımızı dekore ederken kullanacağımız küçük aksesuarlar, hem bütünü bozmadan ana resmi tamamlamanızı hem de daha sıcak ve samimi bir yaşam alanına kavuşmanıza sebep olabilir.

Artık tamamen doğallığa yöneldiğimiz şu sıralarda, evlerde ve diğer yaşam alanlarında eskisi gibi altın varak detayları bulunan, pırıltılı, çok büyük veya gösterişli dekoratif ürünlerden ziyade daha minimal ve güzelliğin detaylarda saklı olduğu objeler kullanılmaya başlandı. 

Örneğin, artık evlerin olmazsa olmazı haline gelen dresuarlarımızın üzerini aksesuarla doldurmak yerine minimal ve şık bir fotoğraf çerçevesi kullanıp, dresuar konumunuzun müsaitliğine göre sağında veya solunda kullanacağınız bol yapraklı, canlı bir ev bitkisiyle görüntüyü tamamlayabilirsiniz.

Bununla birlikte taşınabilir objelerden ziyade, duvarlarınızda büyüklü küçüklü soyut resimler, size özel yazılar veya anılar... kendine yer edinebilir.

Gene aynı şekilde evinizin herhangi bir köşesinde doğallığı yakalamak, ana resmi doğallığa yoğunlaştırmak için, kapalı alan bitkileriyle dekoratif bir köşe oluşturabilirsiniz... Bununla birlikte, bitkilerimizin bulunduğu alanı bol bol havalandırmayı da unutmamamız gerekiyor...

Tabii bu dekoratif öneri bitkilerle uğraşmayı seven blog okuyucularımız için geçerli :)